مقالات

فرایند پالتروژن (Pultrusion)

فرایند پالتروژن

فرایند پالتروژن (Pultrusion)

پالتروژن (Pultrusion) از معدود فرایندهای قالبگیری پیوسته و خودکار درتولید قطعات کامپوزیتی می باشد این فرایند ازلحاظ اقتصادی برای تولید حجم انبوهی از محصولات طویل با سطح مقطع ثابت مقرون به صرفه می باشد سطح مقطع قطعات پالتروژنی میتواند بسیار ساده و یا بسیار پیچیده باشد با توجه به محدود بودن تعداد فرایندهای پیوسته تولید قطعات کامپوزیتی، پیوسته بودن فرایند پالتروژن موجب برتری خاص این روش بر سایر فرایندهای ساخت محصولات کامپوزیتی شده است.

آسان بودن کنترل پارامترهای فرایند، توان عملیاتی بالا، استفاده ازتجهیزات نسبتاً ساده و ارزان و نیز وابستگی کم به نیروی انسانی منجر به کاهش قابل توجه هزینه‌های تولید محصول در این روش می‌شود. به علت خوردگی ایجاد شده توسط خاک و شرایط بد اقلیمی در بسیاری از مناطق ایران محصولات پالتروژنی دربسیاری از صنایع از جمله نفت و گاز حمل و نقل الکتریسیته و ساختمان سازی می توانند به کار روند با این وجود به دلیل عدم آشنایی مصرف کنندگان این محصولات تاکنون جایگاه مناسبی درایران به دست نیاورده اند.

فرایند پالتروژن (Pultrusion)

انیمیشن زیر فرایند پالتروژن را به خوبی نشان می‌دهد.

در حال بارگذاری پخش کننده...
سلب مسئولیت

اطلاعات فوق ماهیت کلی دارند و صرفاً بر اساس تجربیات شرکت پلی کامپوزیت می‌باشند. توصیه‌های ارائه شده در اینجا ممکن است در همه شرایط کاربردی نباشند. بنابراین کاربر موظف است با توجه به محدودیت‌هایی که ممکن است در شرایط محیط کاری خود داشته باشد و بر اساس نتایجی که مد نظر دارد، اطلاعات فوق را مورد بررسی قرار دهد. پلی کامپوزیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارت‌های مستقیم یا ناشی از اجرای این توصیه‌ها و یا بکارگیری این اطلاعات را نمی‌پذیرد.

1 دیدگاه در مورد “ فرایند پالتروژن (Pultrusion)

  1. معین گفت:

    سلام
    واقعا ممنونم از شما بابت مطالب مفید سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *