تعمیر انواع تجهیزات ورزشی کامپوزیتی

شرکت پلی کامپوزیت با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه انواع فرایندهای کامپوزیتی و با بهره گیری از تکنولوژی های نوین اقدام به راه اندازی واحد تعمیرات تخصصی انواع وسایل ورزشی کامپوزیتی نموده است. هزینه بالای تجهیزات ورزشی و نبود امکان تعمیر این تجهیزات در کشور موجب سردرگمی ورزشکاران برخی رشته های ورزشی شده است.

تنیس، هاکی، اسکی، بدمینتون، اسکواش، قایقرانی و … از جمله ورزشهایی هستند که از تجهیزات گران قیمت کامپوزیتی استفاده میکنند. متاسفانه به دلیل افزایش قیمت ارز و نبود تولید کننده داخلی این تجهیزات، اکثر ورزشکاران با مشکلات مالی مواجه میشوند.

بنابراین شرکت پلی کامپوزیت بر آن شد تا با تیمی از افراد متخصص در زمینه کامپوزیت بخش تعمیرات تجهیزات ورزشی کامپوزیتی را راه اندازی کند. تعمیر انواع راکت، قایق، چوب هاکی، اسکی برد و … در تخصص این تیم قرار دارد.

قایقرانی

قایق‌رانی

سالیان زیادی است که قایق به عنوان یک وسیله تجاری و تفریحی استفاده می‌شود و نواقص آن قابل تعمیر است اما تعمیر قایق‌های کامپوزیتی که در ورزش‌هایی از جمله کایاک استفاده می‌شوند نیاز به داشتن دانشی از علم کامپوزیت است. پلی کامپوزیت توانایی این تعمیرات را با تکنولوژی‌های بالایی داراست.

هاکی

هاکی

هاکی از جمله ورزش‌هایی است که تجهیزات آن در داخل کشور گران و کمیاب است. در صورتی که بتوان تجهیزات شکسته شده آن را بازیابی کرد علاقمندان به این ورزش هزینه کمتری را بابت انجام آن خواهند پرداخت. پلی کامپوزیت با استفاده از دانش علم کامپوزیت بر آن شده است تا این تجهیزات را تعمیر و بازیابی کند.

اسکی

اسکی و اسنوبرد

تجهیزات اسکی و اسنوبرد به دلیل اینکه مدام در تنش هستند احتمال شکسته شدن در آنها زیاد است. بنابراین جهت صرفه جویی در هزینه می‌توان نواقص آنها را تعمیر کرد. پلی کامپوزیت با استفاده از تکنولوژی‌های نوین علم کامپوزیت توانسته اینگونه قطعات را تعمیر و بازیابی کند.

تنیس - بدمینتون - اسکواش

تنیس، بدمینتون، اسکواش

راکت‌های کامپوزیتی که در ورزش‌هایی از قبیل تنیس، بدمینتون و اسکواش استفاده می‌شوند ممکن است به هر دلیلی بشکنند و بنابراین قابل استفاده نباشند. شرکت پلی کامپوزیت توانایی تعمیر راکت‌های شکسته را دارد این شرکت با استفاده از تکنولوژی جدید و بدون اضافه کردن وزنی به راکت، تعمیرات راکت‌های شکسته را انجام می‌دهد.

ماهیگیری

ماهیگیری

چوب های ماهیگیری عموماً از جنس کامپوزیت های فایبر گلاس یا کربنی هستند که در صورت شکسته شدن قابل تعمیر یا جایگزینی می‌باشند. 

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری

دوچرخه‌های کامپوزیتی (کربنی) امروزه از پیشرفته ترین دوچرخه های موجود بوده که به دلیل وزن بسیار پایین آن مورد توجه ورزشکاران و علاقمندان این ورزش قرار گرفته است. در صورت بروز تصادف و ایجاد شکستگی در دوچرخه های کربنی، میتوان توسط تکنولوژی کامپوزیت آن را تعمیر نموده و قابل استفاده مجدد نمود. این امکان در مرکز پلی کامپوزیت فراهم گردیده است.

تیر اندازی با کمان

تیر و کمان

کمان‌های کامپوزیتی قابلیت تعمیر توسط مواد کامپوزیتی را دارا هستند. در صورت شکستن و یا آسیب به کمان می‌توان توسط تکنولوژی‌های نوین آن‌ها را تعمیر و قابل استفاده مجدد کرد. پلی کامپوزیت با دانش و سابقه طولانی در علم کامپوزیت امکان این گونه تعمیرات را فراهم نموده است.

گلف

گلف

یکی دیگر از ورزش‌هایی که دارای تجهیزات کمیاب و گران قیمتی است ورزش گلف می‌باشد. با شکستن شفت یا گریپ، چوب گلف (کلاب) دیگر قابل استفاده نیست. با تعمیر این بخش‌ها می‌توان مجدد از این وسیله استفاده کرد. پلی کامپوزیت با دانش کامپوزیت امکان تعمیر و بازیابی این وسیله را دارا می‌باشد.