قوانین ثبت نام و استفاده از تالار گفتمان پلی کامپوزیت

با تشکر از شما بخاطر اینکه سایت پلی کامپوزیت را جهت مشاهده و فعالیت انتخاب کرده‌اید. به لحاظ حفظ قوانین سایت و همچنین راحتی کاربران این قوانین وضع شده است، که کاربران می بایست طبق آن عمل کنند. در غیر این صورت مسئولین سایت این حق را دارند که موضوعات، مقالات، اخبار و تمامی فعالیتها و نیز در برخی موارد اکانت آن کاربر را از سایت حذف نمایند. این قوانین به صورت کامل در زیر منتشر شده اند و ممکن است در هر زمان تغییر کنند. لطفاً جهت مشاهده آخرین قوانین سایت به پیغامهایی که ممکن است برخی از روزها به هر نحوی به اطلاع کاربران می‌رسند دقت فرمایید. این قوانین بلا استثناء می‌باشند و در رابطه با تمامی کاربران از جمله تازه وارد، فعال، همکاران سایت، مدیران انجمن ها و… اجرا خواهند شد.

قانون شماره ۱) تمامی کاربران می‌بایست در هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب، اکانت آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی به انجمن‌ها قطع خواهد شد.

قانون شماره ۲) کاربران سایت می‌بایست در هنگام ارسال پیغام در انجمن‌ها از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب ، اکانت آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی به انجمن‌ها قطع خواهد شد.

قانون شماره ۳) کاربران می‌بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پیغام‌های خود از یک موضوع مناسب استفاده نمایند. این موضوع می‌بایست در رابطه با سوال، مشکل و یا پیغام ایشان باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار مکرر این موضوع توسط کاربران چه جدید و چه قدیم، برخورد جدی خواهد شد.

قانون شماره ۴) خواهشمندیم در هنگام ایجاد تاپیک یا مطرح کردن سوالات خود، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در انجمن‌های نامتناسب خودداری نمایید.

قانون شماره ۵) لطفاً از ارسال تاپیک‌های تکراری جداً خودداری فرمایید. قبل از ایجاد تاپیک یا طرح سوال با استفاده ازگزینه جستجو از عدم وجود مطلب ارسالی در انجمن‌ها مطمئن شوید. از نوشتن یک سوال و یا یک نامه درانجمن‌های مختلف خودداری فرمایید.

قانون شماره ۶) در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از یک سایت دیگر می‌باشید ، حتماً منبع آن را ذکر نمایید. در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود، حتماً نام وی را ذکر نمایید.

قانون شماره ۷) در سوال و جواب‌های انجمن، از تبلیغات تجاری (سایت و غیر) خودتان و دیگران جدا خودداری نمایید. در صورتی که سایت یا پیج شما فعالیت آموزشی و یا فرهنگی دارد با ذکر فعالیت سایت برای شناساندن آن به کاربران می‌توانید در پروفایل شخصی خود، اعضای دیگر را به سایت یا پیج خود دعوت کنید. در صورتی که به غیر از این عمل شود حساب آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد.

قانون شماره ۸) لطفاً در هنگام مطرح کردن سوالات خود، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در انجمن‌های نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید همچنین از نوشتن یک سوال در انجمن‌های مختلف خودداری کنید.

قانون شماره ۹)  لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوالهای گوناگونی دارید، آنها را در چندین ارسال مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید .

قانون شماره ۱۰) لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می‌باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.

قانون شماره ۱۱) لطفاً در صورتی که جواب یک سوالی را نمی‌دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال (یا سوال) شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می‌توانید برای خودتان یک بحث عمومی باز کنید.

قانون شماره ۱۲) از نوشتن نام‌های تجاری و یا تبلیغات تجاری پرهیز کنید. در صورتی که ارسال‌های مذکور مربوط به تبلیغات تجاری باشند توسط مدیران حذف خواهند شد و در صورت تکرار این عمل توسط کاربر، آن اکانت برای همیشه بسته خواهد شد.

قانون شماره ۱۳) مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و … که از طریق سایت رد و بدل می‌شوند بر عهده کاربر فرستنده می‌باشد و سایت در قبال این گونه مسایل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن آنها، ویروسی نبودن و … ندارد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما پس از دریافت فایل‌ها و … آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهای آنتی ویروس، چک نمایید.

قانون شماره ۱۴) برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمن‌ها استفاده نمایید در صورتی که مستقیما با یک کاربر از طریق ایمیل، چت و یا هر طریقه دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشکالات احتمالی نخواهد داشت.

قانون شماره ۱۵) در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به کاربران دیگر و مدیران و مسئولان سایت با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمن قطع خواهد شد.

قانون شماره ۱۶) لطفاْ در زمان مطرح کردن مطلبی در انجمن‌ها ، به مسایل و قوانین جمهوری اسلامی احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر مخالف با آن جداْ خودداری فرمایید. ضمناً از نوشتن هرگونه مسایل مربوط به سیاست جلوگیری کنید که در این صورت، دسترسی کاربر برای همیشه به سایت قطع خواهد شد.

قانون شماره ۱۷) چنانچه تاپیک و یا پیغامی‌ از کاربران توسط مدیری در انجمن حذف و یا ویرایش شد در صورت داشتن سوال در این رابطه و یا خواهان جویا شدن علت موضوع لطفاً برای مدیر آن انجمن یک پیغام خصوصی‌ ارسال کرده و سوال خود را به صورت خصوصی‌ مطرح کنید تا آن مدیر نیز در اینباره شما را راهنمایی‌ و جواب سوالات شمارا بطور کامل بدهد. در صورت مطرح کردن سوال در این رابطه و یا جویا شدن علت موضوع در انجمن‌های عمومی،‌ آن ارسال و یا تاپیک زائد سریعا حذف خواهد شد و شما نیز جواب سوال خودرا دریافت نخواهید کرد.

قانون شماره ۱۸) در صورت ملاحظه هرگونه مسایل خلاف قوانین انجمن از یک کاربر در صورت تمایل آدرس تاپیک را برای مدیر آن انجمن ارسال نمائید تا سریعا به موضوع رسیدگی‌ شود، چنانچه کاربری خود بجای مدیر در زمینه‌ای تصمیم گیری و شخصا با کاربر دیگری برخورد کند سریعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد.

قانون شماره ۱۹) در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آمیز، توهین آمیز و یا مسایل و مشکلات شخصی‌ در مورد یک کاربر و یا یک مدیر در انجمن ها آن ارسال سریعا حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

قانون شماره ۲۰) هرگونه تاپیک و ارسال اعتراض آمیز و یا انتقاد آمیز در رابطه با یک کاربر و یا مدیر بدون اخطار قبلی و سریعا حذف خواهد شد و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد

قانون شماره ۲۱) هرگونه بحثی‌ که موجب انحراف تاپیک ها از مسیر اصلی‌ خود بشود که به نوعی برخلاف قوانین انجمن باشد در صورت تشخیص مدیران، در صورت لزوم تاپیک و یا بحث‌های اضافه حذف خواهد شد. بنابراین کاربران موظف هستند از تاپیک‌های ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگیری کنند. در صورتی‌ که کاربری باعث انحراف تاپیک‌های ارسالی‌ شما شد می‌توانید لینک تاپیک را برای مدیر آن انجمن ارسال نمائید تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

قانون شماره ۲۲) لطفاً از ارسال پست‌های تکراری خودداری فرمایید. پست‌های تکراری توسط مدیران به سرعت حذف خواهند شد و در صورتی که کاربر قصد تبلیغ و یا نمایش یک مطلب در تمامی انجمن ها را داشته باشد، تمامی آن ارسالها حذف خواهند شد. چرا که این کار باعث اذیت کاربران دیگر می شود. در صورت تکرار این عمل از سوی کاربر، اکانت وی نیز در اولین فرصت حذف خواهد شد.

قانون شماره ۲۳) در صورت داشتن انتقاد از یک مدیر لطفاً در صورت تمایل به وسیله پیغام خصوصی‌ آنرا برای آن مدیر ارسال نمائید، چنانچه انتقاد و یا اعتراض نسبت به عمل یا رفتار مدیری در انجمن دارید خواهشمندیم آنرا فقط از طریق پیغام خصوصی‌ برای مدیریت سایت‌، ارسال نمائید تا به موضوع رسیدگی‌ و در صورت لزوم مشورت‌های لازم انجام شود. همچنین می‌توانید از قسمت تماس با ما برای مدیر انجمن‌ها ایمیل ارسال کنید.

قانون شماره ۲۴) قانون کپی: در صورتی که می‌خواهید از مباحث و آموزش‌هایی که در این انجمن‌ها ذکر شده است در جایی دیگر و یا در سایت خود استفاده کنید ذکر نام سایت و نام نویسنده مطلب الزامیست و در صورت امکان لینک پیغام را هم برای اطلاعات بیشتر ذکر نمایید.

قانون شماره ۲۵) از ارسال تاپیک‌های تبلیغاتی در سایت خودداری کرده و اگر قصد دارید سایت یا پیج خود را معرفی کنید می‌توانید در پروفایل خود این کار را انجام دهید. از ارسال تاپیک‌های تبلیغاتی و معرفی محصولات و امثال آن خودداری کنید و برای معرفی چنین خدماتی با مدیریت سایت تماس گرفته و بنر تبلیغاتی در سایت اجاره کنید. از ارسال پیغام خصوصی و ارسال پست در انجمن‌ها و پروفایل‌ها و …  جهت دعوتنامه برای عضویت در سایت‌ها یا پیج های دیگر  خودداری کنید. در صورت رعایت نکردن این موارد نام کاربری شما مسدود شده و آدرس سایت شما در سیستم سایت مسدود خواهد شد.

در صورت استفاده از خدمات و بخش های مختلف سایت پلی کامپوزیت، شما مسئولیت رفتار و ارسال‌های خود را به عهده خواهید گرفت. در صورتی که از قوانین مذکور پیروی نکنید در صورت امکان به شما اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار حساب شما از سایت حذف خواهد شد.

با امید به اینکه با به کارگیری قوانین سایت و دستورالعمل‌هایی که در آینده به آنها اضافه خواهد شد بتوانیم رضایت شما کاربر گرامی را جلب کنیم، به امید ساعاتی خوش در هنگام مشاهده این سایت برای شما.

با تشکر پلی کامپوزیت

بالا